Vědci potvrzují, že Ganoderma pomáhá s chorobami srdce a krevního oběhu.

anatomy-254129_640

Hezký den.

Když si zadáte do googlu „Ganoderma“, jistě se dozvíte množství pozoruhodných informací, kterým se vám pravděpodobně ani nebude chtít věřit :)

Proto jsem se rozhodl zveřejnit také část seriozního věděckého průzkumu. Tento článek pochází z jedné rozsáhlé studie, kterou provedli lékaři ve spolupráci s vědeckými institucemi z několika různých zemí.

A je dobře, že i moderní výzkumy potvrzují blahodárné účinky Ganodermy, které si jinak lidstvo předává z generace na generaci už více než 2000 let.

Tady to je:

Houba Ganoderma zvětšuje okysličení srdečního svalu, pomocí rozšíření věncových tepen a většímu průtoku krve. Ve značné míře snižuje jak systolický, tak diastilocký krevní tlak až o 20%. Likviduje bolesti v hrudníku, dušnosti, poruchy srdečního rytmu, snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů.

Za vlastnosti houby Ganoderma snižující krevní tlak vděčíme přítomným triterpenům v jejím složení, jež jsou specifickými inhibitory enzymu konvertry angiotenzidu, které přetvářejí angiotenzid I (AT I) na angiotenzid II

(ATII) a snižují jeho množství v krvi. Angiotenzid II zvyšuje krevní tlak, zmenšení jeho množství má vliv na snížení tlaku krve.

Důležitým aspektem týkajícím se snižování tlaku krve je to, že tato houba vykazuje tento účinek pouze v případě, že je krevní tlak značně zvýšen, avšak nevykazuje hipotensivní účinek, pokud je tlak v rozmezí normy nebo nižší [4][14].

Ganoderma vykazuje také schopnost snížení hladiny cholesterolu a triglyceridů, které jsou hlavními faktory při rozvoji chorob srdce a krevního oběhu. Během používání preparátů Ganoderma lucidum dochází ke značné redukci frakce LDL cholesterolu a ke zvýšení množství frakcí HDL cholesterolu. Za tyto vlastnosti odpovídají triterpeny [15].

Klinické zkoušky potvrzují, že houby Ganoderma ovlivňují viskozitu krve a tím předcházejí tvorbě krevních sraženin. Dochází ke snížení agregace krevních destiček. Faktorem, který zde hraje hlavní roli je adenosin, který je jedním z farmakologicky aktivních faktorů, obsažených v houbách Ganoderma.

Takové vlastnosti Ganodermy mají vliv na snížení rizika onemocnění výdutí, mozkovou mrtvicí a některými chorobami srdce [16].

 

Zdroj:

4. Kwieciński A.: Reishi. Nadzieja współczesnej medycyny. 2004; 42.

 

14. Schmieder R.E., Hilgers K.F., Schlaich M.P., Schmidt B.M.W. The Lancet. 2007;369; 1208-121

 

15. Jordan M. Red Reishi: King of Adaptogens. San Francisco, CA 94111. June 2007; 1-2.

 

16. Su C. Potentiation of ganodermic acid S on prostaglandin  E (1)- induced cyclic AMP elevation in human platelets. Thromb Rest. Jule 2000;99(2); 135-145.

 

Mějte se hezky.

 

S pozdravem

–  Jakub Baxa

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole