Výsledky vyhledávání pro dotaz benefity:

Výsledky vyhledávání v sekci: O kávě

Zdravotní benefity pití kávy

I když si myslíte, že káva vás může jen nabudit a dostat vás pod napětí, káva má mnoho dalších zázraků, které mohou pomoci vaší mysli a tělu.Věděli jste, že pokud kácíte pod počasím, káva vám může pomoci usmívat se? Studie prokázaly, že pití 4 šálků kávy denně snižuje riziko deprese o 20%?A tohle je jen pro začátek, protože máme další zábavná fakta o výhodách pro zdraví kávy, jako například:Káva zlepšuje funkci mozkuKáva zvyšuje kognitivní funkce a může zlepšit dlouhodobou paměť. Takže v těchto dnech, kdy studujete a pijete kávu, abyste zůstali vzhůru, možná nedošlo ke ztrátě navždy.Káva snižuje riziko rakovinyPodle studie provedené v roce 2012, pokud máte více než 3 šálky kávy denně, můžete snížit karcinom bazálních buněk.Káva je dobrá pro srdceS mírou může být káva ve skutečnosti pro vaše srdce dobrá. Ve skutečnosti s 200 až 300 mg kofeinu denně může vaše srdce pracovat efektivněji.Káva podporuje zdraví jaterKáva chrání játra před nemocemi, jako je cirhóza.A mnoho, mnoho dalších…

Jak používat kávu při vaší denní rutině ?

Káva není jen k pití, víš? Káva má několik překvapivých použití krásy . A pozor: tento lahodný nápoj nejen pomáhá rozjasnit pokožku a zmírnit zánět. Káva má mnoho zdravotních výhod.1.Může být použit jako balzám na očiLynda Torrey, ředitelka vzdělávání ve Woodhouse Day Spa, doporučuje před použitím na oblast pod očima a očními víčka uložit půdu z ranního hrnce kávy a nechat ji vychladnout. Zavěste nebo namočte v relaxační lázni asi dvacet minut, poté opláchněte pozemek studenou vodou.2. Minimalizujte celulitidu„Kávový prášek může být nesmírně nápomocný při minimalizaci výskytu celulitidy, protože exfoliace a masáž společně pomáhají stimulovat průtok krve a napnout pokožku, říká Torrey.“3. Oživte barvu vlasůBeauty guru Bryce Gruber z The Luxury Spot míchá jednu nebo dvě lžičky mleté ​​kávy - dokonce i lyofilizované věci dostanou práci! - do hrsti kondicionéru a nechají ji sedět na vlasech po dobu nejméně pěti minut, aby ji vylepšily kaštanové hnědé vlasy.4. Proveďte skvělý tělový peelingMletá káva je perfektní konzistence pro skvělého exfoliatora.5. Může být použita do masky proti stárnutí a rozjasnění pletiSmíchejte dvě polévkové lžíce organického jogurtu s jednou polévkovou lžičkou mleté ​​kávy a naneste na čerstvě umytou tvář. Nechejte směs působit 15 minut a poté opláchněte. Kofein v kávě stimuluje krevní oběh, což vede k zářivější a zářící pleti.

Jak káva působí na vaše zdraví

Je to po celém internetu: káva ovlivňuje vaše zdraví. Lepší je, že to zlepšuje. Ve skutečnosti je 3 až 5 šálků denně indikováno jako mírná konzumace kávy a může mít dobré fyziologické účinky spolu se zdravou stravou a aktivním životním stylem. U těhotných a kojících žen klesá průměrná spotřeba na 2 šálky denně.Takže, co káva opravdu dělá pro vaše tělo?Káva je plná antioxidantů a dalších prospěšných živin. Studie dokonce naznačují, že pijáci kávy mají mnohem nižší riziko několika závažných onemocnění. A zejména: káva se může pochlubit některými vážnými zdravotními výhodami: je to skvělý přírodní zdroj antioxidantů, může podpořit šťastné pocity a dokonce vás může učinit lepším sportovcem.Zde je 6 zábavných faktů o tom, jak může káva zlepšit vaši pohodu (je jich mnohem víc, ale prozatím si je ponecháme):1. Káva vás učiní chytřejší a může posílit šťastné pocityKáva vám pomůže cítit se méně unavená a zvýší hladinu energie. Je to proto, že obsahuje stimulant nazývaný kofein. Když tedy pijete ranní šálek, zatímco kofein je absorbován vaší krví, zasílá současně informace, které blokují látku zvanou adenosin. Když se to stane, vaše neurony začnou fungovat opravdu rychle. Tím se zvýší vaše paměť, nálada, ostražitost, úroveň energie, reakční doba a obecná kognitivní funkce.Další studie však ukázala, že ženy, které pily více než 4 denně, měly o 20% nižší riziko deprese a o 53% méně pravděpodobně spáchaly sebevraždu.2. Káva nezrychlí vaše srdcePřes to, co jsme v minulosti slyšeli, to není pravda. Nová studie zjistila, že kofein nezpůsobuje nepravidelnosti srdečního rytmu. Můžete mít svůj šálek, pokud chcete.3. Káva vám může pomoci spalovat tukKromě toho, že byl velkým zdrojem antioxidantů, několik studií ukázalo, že kofein může zvýšit metabolismus o 3 až 11% (10, 11).4. Káva vám může pomoci být lepším sportovcemKofein stimuluje váš nervový systém a způsobuje, že vysílá signály do tukových buněk, které rozkládají tělesný tuk. Zvyšuje také hladiny adrenalinu v krvi, což připraví vaše tělo na intenzivní fyzickou námahu.5. Káva může snížit riziko vzniku cukrovky typu IIZ nějakého důvodu mají pijáci kávy významně snížené riziko vzniku diabetu 2. typu (který se vyznačuje zvýšenými hladinami cukru v krvi v souvislosti s rezistencí na inzulín nebo neschopností vylučovat inzulín).6. Káva vás může ochránit před Alzheimerovou chorobouStudie prokázaly, že pijáci kávy mají až o 65% nižší riziko Alzheimerovy choroby, což je neurodegenerativní onemocnění, které nevyléčí, a postihuje 65leté a starší lidi.